خانه / اخبار ایران تبلیغ / اکوسیستم فرهنگ برند

اکوسیستم فرهنگ برند

فرهنگ برند ، یک فرهنگ شرکتی است که در آن کارکنان « با ارزش های برند » زندگی می کنند .با ما تا پایان مطلب جذاب و زیبا همراه باشید .

اکوسیستم فرهنگ برند

مقدمه در تاثیر فرهنگ در برند

فرهنگ برند تاثیر فرهنگ در برند ، یک فرهنگ شرکتی است که در آن کارکنان « با ارزش های برند » زندگی می کنند . آنها برای حل مشکلات و تصمیم گیری های داخلی و همچنین ارائه تجربیات تاثیر فرهنگ در برند مشخص شده به مشتریان خارج از سازمان از چارچوب هایی که تعریف شده ، استفاده می کنند. این نتیجه ای دلخواه از برند داخلی و تاثیر فرهنگ در برند ، هماهنگی با برند داخلی یا تلاش مشارکت کارکنان است که فراتر از ارتباطات و آموزش در تاثیر فرهنگ در برند است .

یک برند به منظور تاثیر فرهنگ در برند ارتباط با مصرف کنندگان و در طول زمان باید همانند یک فرهنگ عمل کند . یک شرکت باید یک اخلاق و دیدگاه جهانی ایجاد کند و کاملا به آن اعتقاد داشته باشد ، سپس مطابق با آن عمل کند. همه چیز این شرکت – هر محصول یا خدمتی که ارائه می دهد ، هر بیانیه عمومی، تبلیغات ، وب سایت ، سیاست داخلی ، یادداشت ها و تصمیمات کسب و کار که اتخاذ می شود – باید با آن اخلاق و جهان بینی مطابقت داشته باشد .

اگر برند نشان دهنده یک اخلاق و جهان بینی است که برای مصرف کنندگان جذاب است، همین مسئله، برند را به عنوان بخشی از هویت خود در بر می گیرد. آنها به فرهنگ برند ملحق شده و در آن فرهنگ شرکت خواهند کرد، به عنوان راهی برای بیان خود به دیگران که چه کسی هستند و به چه چیزی اعتقاد دارند .با ما در فرهنگ برند همراه باشید .

باید فرهنگ در برند را درک کنند

به عنوان مثال فرهنگ در برند طراحان باید برای توانایی درک این مسئله فرهنگ در برند ، که برند در نقطه تماس با مشتری چه چیزی را می خواهد ، داشته باشند . آنها برای فهم ارتباط، در ابتدا باید فرهنگ برند را درک کنند . به طور مثال آنها وقتی با فرهنگ برند آشنا باشند می توانند گرافیک محیطی ، وسایل نقلیه، مبلمان و تجهیزات ، رنگ ها و نشانه ها را به درستی طراحی و ترسیم کنند مثالی در فرهنگ در برند . طبیعتا درک این مفهوم برای تمامی ذی نفعان داخلی باید مهم در فرهنگ در برند باشد .

مدیران شرکت ها باید به صورت جزیی بر برندشان متمرکز شوند . آنها باید بدانند چه چیزی می خواهند و چگونه آن را می توانند بیان کنند . هر فرد با تعریف مفاهیم، کلمات و عملکردی که خلق می کند بر فرهنگ برند تأثیر می گذارد .

هر برندی اهداف و مقاصدی در فرهنگ و برند دارد

هر برندی اهداف و مقاصدی دارد. اهداف دارای معانی هستند و معانی تولید ارزش می کنند و در نهایت ارزش ها برندرا هدایت کرده و آن را جلو می برند . بنابراین فرهنگ و برند از داخل سازمان شروع می شود ؛ جایی که اکوسیستم برندساخته شده و فرهنگ برند نهایی می شود .

هرکدام از ما برندهایی را می شناسیم و به آنها علاقه مند فرهنگ و برند هستیم ، خیلی وقت ها درباره آنها صحبت می کنیم . چه برندهایی ما را جذب می کنند ؟ کدام خصوصیات آنها ما را جلب کرده و از چه طریق با ما ارتباط برقرار می کنند ؟ برندها دارای خصوصیات مشترک هستند . آنها حقیقت، اعتبار و شفافیت را به تصویر در فرهنگ و برند می کشند و این ویژگی ها را به سادگی و به وضوح به کار می گیرند . این را در برند TTASC  (Truth, Transparency, Authenticity. Simplicity, Clarity) حقیقت ، وضوح، اعتبار ، سادگی و شفافیت می نامند .

چه چیز برندهای معمولی را از برندهای بزرگ در تاثیر فرهنگ بر برند جدا می کند

بسیاری از شرکت ها TTASC  را در جایی قرار داده و بهره ای از آن نمی برند ، ولی تعداد کمی از شرکت ها از آن در طراحی برند خود استفاده می کنند ، زیرا با استفاده از آن می توانند یک فرهنگ تاثیر فرهنگ بر برند در اطراف آن ایجاد کنند . این دقیقا همان چیزی است که برندهای معمولی را از برندهای بزرگ جدا می کند .

در واقع برندهای بزرگ این توانایی را دارند تا واژه ها و اهداف کیفی تاثیر فرهنگ بر برند را در داخل سازمان و محصول طراحی کرده و به حقیقت، وضوح ، اعتبار ، سادگی و شفافیت معنا بخشند . آنها مفاهیم را در DNA  برند قرار داده و مدیران از روز اول آن را در همه جا منتشر و منعکس می کنند . ارزش ها اگر تعریف نشوند و در بطن و ذات سازمان و برند قرار نگیرند همواره با برندهای معمولی مواجه هستیم . اگر درباره برندی صحبت می شود یا به آن علاقه مند می شویم ، تاثیر فرهنگ بر برند قطعا کدها و نشانه ها به درستی رمزگشایی شده اند . در ادامه این مطلب با ایران تبلیغ همراه باشید .

داستان سرایی در پیرامون حقیقت برند و فرهنگ برندسازی

حقیقت برای درک شدن ، به ندرت نیاز به صفات دارد . داستان سرایی در پیرامون حقیقت برند می تواند بسیار رضایت بخش و پر از طعم باشد . داستان ها این امکان را فراهم می کنند تا با درکی عمیق تر ارتباط برقرار کرده و احساس تعلق ایجاد کنند . ایجاد وابستگی به برند از طریق داستان باعث می شود ما خود را درون خانواده احساس کنیم و این زمانی اتفاق می افتد که اکوسیستم برند درست کار کند . این باعث ایجاد معانی، ارزش ها و ترجیحاتی می شود که مردم در فرهنگ برندسازی آن را دوست دارند .

حال چگونه ممکن است که برند، فرهنگی را که از داخل شکل گرفته ، توسعه داده و مخاطبان را متقاعد کند ؟ چگونه این فرهنگ ، ارزش ها و ترجیحات برند را افزایش می دهد ؟

برندها با دو محیط در ارتباط هستند ؛ افکارعمومی، مربوط به محیط خارج هستند و محیط داخل ، که خصوصی سازمان وبرند است . برای نفوذ اجتماعی و ارتباط سالم با افکار عمومی و مخاطبان باید لایه لایه داخل سازمان را نشان داد تا اعتبار ، حقیقت و وضوح درون سازمان منعکس شود . هر لایه باید تجربه ای باشد که بیشتر و بیشتر حقیقت را نشان دهد . بیان معتبر و صحیح بسیار اثربخش است و این داستانی است که باید گفته شود .

مفهوم اکوسیستم در فرهنگ برند چیست

مفهوم اکوسیستم نوآوری اغلب بیان می کند که نوآوری از طریق شبکه های تعاملی در سطوح مختلف اتفاق می افتد . این شبکه یک طیف گسترده و پیچیده از ذینفعان در هر دو بخش فرهنگ برند چیست دولتی و خصوصی هستند . یک کارکرد مهم اکوسیستم نوآوری شامل سازمانهای دولتی هستند که در فعالیت های تحقیق و توسعه، حوزه های مهم سیاستی که بر اثر بخشی نوآوری اثر گذارند ، شرکت های کوچک و بزرگ که تحقیقات و دانش جدید را به بازار تبدیل می کنند، دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی و انواع مختلفی از زیرساختها همچون حمل و نقل و ارتباطات سرمایه گذاری می کنند . همه ذینفعان فرهنگ برند چیست به عنوان بخشی از اکوسیستم نوآوری ، به طور پیچیده ای در فرآیند نوآوری بایکدیگر در ارتباطند . رفتار آنها کارایی اکوسیستم در فرهنگ برند چیست را بهبود می بخشد و این به نوبه خود کارایی فردی را افزایش می دهد .

 

خدمات ایران تبلیغ
قدم به قدم تا رسیدن به موفقیت با استفاده از خدمات بازاریابی و برندسازی ایران تبلیغ

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۸
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

روش های توسعه ی برند

روش های توسعه ی برند

در تصمیمات مرتبط با بحث توسعه ی برند یک محصول ، روند تصمیم‌سازی به این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال