خانه / بازاریابی و برندسازی / بررسی مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات محیطی و تبلیغات کاغذی

بررسی مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات محیطی و تبلیغات کاغذی

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم مقایسه ای بین تبلیغات اینترنتی و تبلیغات محیطی و تبلیغات کاغذی انجام دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایا و معایب هریک از آن ها آشنا شوید.

تعریف تبلیغات اینترنتی

تبلیغات از طریق رسانه‌های مختلفی انجام می‌پذیرد که از آن جمله می‌توان به روزنامه‌ها ، مجلات، رادیو، تلویزیون و … اشاره نمود. چندی است که رسانه‌ای جدید، یعنی اینترنت، به جمع رسانه‌های مورد استفاده تبلیغات اضافه شده است. رشد تبلیغ در اینترنت نسبت به تبلیغ در رسانه‌های سنتی ، از سرعت بسیار بیشتری برخوردار بوده است. چرا که پس از گذشت ۳۸ سال از پیدایش رادیو، تعداد استفاده‌کنندگان آن به ۵۰ میلیون نفر رسید، تلویزیون ۱۳ سال پس از پیدایش این حد نصاب را کسب کرد و اما اینترنت تنها با گذشت ۴ سال توانسته به این حد نصاب دست پیدا کند.

بررسی مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات محیطی و تبلیغات کاغذی

تبلیغات آنلاین به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات در محیط وب اشاره دارد. در تعریفی دیگر، تبلیغات اینترنتی را اینگونه تعریف نموده اند: نمایش دادن نام ها و علائم تجاری،شعارها و تصاویر تبلیغاتی در سایت های پربیننده اینترنت، به نحوی که به تحقق اهداف تبلیغات کمک نماید.

تعریف تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی را بی شک قدیمی ترین روش تبلیغاتی باید دانست. تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی قابل اجرا برای تبلیغات که در تیررس ببنندگان است اطلاق می شود. تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها، فضاهای تبلیغاتی داخل مترو، بدنه اتوبوس ها و … گونه های مختلفی از تبلیغات محیطی بشمار می روند.

یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که باعث برتری آن با سایر رسانه های تبلیغاتی دیگر گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی تواند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشاند. در تعریف محتوایی این رسانه میتوان اینگونه گفت : رسانه تبلیغات محیطی آگاهی و اطلاعات مخاطبان را نسبت به ورود یک محصول جدید به بازار یا ارائه یک خدمت جدید از سوی صاحبان خدمات برای مخاطبان آنان فراهم می آورد.

تعریف تبلیغات کاغذی

باوجودی که تبلیغات کاغذی و تبلیغات چاپی انواع مختلفی دارند اما به دلیل مصرف اضافی از کاغذ و تحدید محیط زیست بهتر است کمتر مورد استفاده قرار بگیرند، این تبلیغات عبارتند از:

  • مطبوعات
  • کاتالوگ
  • بروشور
  • پوستر
  • کارت پستال
  • اوراق اداری

بررسی مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات محیطی و تبلیغات کاغذی

در تبلیغات چاپی غیر مطبوعاتی هر قدر هم که طرح اولیه خوب و متناسب طراحی شده باشد و گرافیست کار حرفه ای باشد اگر از چاپ مناسب و کیفیت مطلوب استفاده نشود کل کار زیر سوال خواهد رفت. برای معرفی محصولات و خدمات به تبلیغات نیاز است ولی این را باید در نظر گرفت که اثرگذاری و کیفیت تبلیغات اولویت اول بوده و انواع تبلیغات پر هزینه در اولویت های بعدی قرار می گیرند.

مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات محیطی و تبلیغات کاغذی

مزایای تبلیغات آنلاین و تبلیغات اینترنتی نسبت به سایر روش های تبلیغات در ادامه فهرست شده اند:

  • تبلیغات اینترنتی، فضای سبز بیشتر، زندگی سالم تر

برای تولید ۷۰۰ تن کاغذ باید ۳ هکتار جنگل نابود شود. لازم به ذکر است که بدون قطع درختان و نابودی طبیعت هم میتوان تبلیغات کرد. در بسیاری از کشور ه استفاده از کاغذ برای تبلیغات در حال منسوخ شدن است و امیدواریم که بزودی این اتفاق در ایران نیز بیوفتد.

  • تبلیغات اینترنتی محدودیت جغرافیای و زمانی ندارد

تبلیغات اینترنتی به صورت شبانه روزی و بدون محدودیت جغرافیایی در همه جای دنیا میتواند دیده شود، وقتی شما در یک وب سایت تبلیغ میکنید ، آگهی شما به طور شبانه روزی در دسترس همه ی کاربران دنیا قرار میگیرد.

  • تبلیغات اینترنتی بسیار ارزان است
  • تبلیغات اینترنتی آسیب پذیر نیست

روشی سریع برای ارائه تبلیغات اینترنتی کارآمد

برای موفقیت در این زمینه نیاز به مشاوره با تیمی متخصص خواهید داشت، لذا کارشناسان ایران تبلیغ با ارائه خدمات و تبلیغات ارزان قیمت همچون تبلیغ در تلگرام، تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغات دیجیتال و غیره در خدمات شما هستند. پس به ما اعتماد کنید و اینجا کلیک کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ایران تبلیغ

۲ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

معرفی ارزشمندترین برند های دنیا از سوی شرکت Finance

شرکت مشاوره برندینگ فایننس به تازگی فهرستی از ارزشمندترین برند های دنیا در سال ۲۰۱۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *