خانه / سئو / چگونه در گوگل اول باشیم!

چگونه در گوگل اول باشیم!

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یکی از اهداف صاحبان سایت‌ها است.امروز به بررسی راهکارهایی میپردازیم که با بکارگیری آن‌ها سایت شما به رتیه اول گوگل ارتقا می‌یابد

طبق تحقیقات انجام شده، ۷۵% کاربران اینترنت از صفحه اول جستجوی گوگل فراتر نمی‌روند. این مطلب بدین معنی است که اگر سایت شما در صفحه دوم، سوم و یا پنجاهم نمایش داده شود، تمام کارهایی که تاکنون کرده‌اید هیچ می باشد و بازگشت سرمایه‌ای نخواهید داشت. درک این مسئله که سایت شما در صفحه اول گوگل نیست بسیار بغرنج می‌باشد و مطمئنا در این لحظه به این فکر می‌کنید که چگونه یک روزه مشکل قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را حل کنید و بر الگوریتم جستجوی گوگل فائق آیید.

 

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

از صفحه اصلی خود شروع کنید

صفحه اصلی سایت، از بیشترین احتمال بازدید برخوردار است و معمولا اولین صفحه ای‌ است که کاربران در ابتدا با آن برخورد می‌کنند. در صورت کیفیت بالای آن، این شانس را دارید که کاربران خود را، به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. در هنگام ساخت صفحه اصلی سایت، فاکتورهای سئو را می بایست در نظر بگیرید و برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بسیار به آنها توجه کنید.

بر روی مسئله برندینگ توجه داشته باشید

کاربران در اولین نگاه به صفحه اصلی سایت به نام و برند آن توجه می‌کنند و ایجاد ارتباط بین آنها و نام برند امری ضروری است. از جمله ملزومات این کار این است که سایت دارای لوگو، اطلاعات تماس، عکس و متنی باشد که بیشترین تاثیر مثبت را بر روی کاربر می‌گذارد و بر روی نوع کسب و کار سایت تاکید می‌کند. کاربران به مسئله ارتباط نام برند و نوع کسب و کارتان توجه زیادی به صورت ناخواسته دارند و در صورتی که ارتباطی بین محتوای صفحه اصلی سایت و نوع فعالیت شما حس نکنند، سایت را به سرعت ترک می‌کنند.

بخش مسیر سایت را آسان طراحی کنید آن را در دسترس بگذارید

صفحه اصلی به گونه ای بایست طراحی شود که کاربران به راحتی به دیگر بخش های سایت دسترسی داشته باشند و بتوانند به دیگر لینک های داخلی سایت مراجعه کنند. منو سایت در بالا بایست قرار گیرد و از وضوح بالایی برخوردار باشد. به علاوه تصاویر محصولات به صفحه خودشان می بایست لینک داده شده باشند. کاربران از تصاویر صفحه اصلی انتظار دارند که لینک به کار رفته در آنها، کاربر را به صفحه متناسب دیگری هدایت کند.

درک کامل سئو

درواقع رقابت برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بین آن دسته از وب‌سایت‌هایی است DA بالاتری دارند. DA یا همان Domain Authority که نشان‌دهنده اعتبار دامنه برای موتورهای جستجو است. هرچه این اعتبار بیشتر باشد رتبه بالاتری در موتور جستجو به این دامنه اختصاص داده می‌شود.

خشی از حجم سایت را به محتواهای ماندگار اختصاص دهید و از آن‌ها برای بالاتر بردن و بهینه کردن رتبه وب‌سایت استفاده کنید. این مقالات را در وب‌سایت‌های پربازدید به‌عنوان رپورتاژ قرار دهید.
باگذشت چند هفته از انتشار مقاله و محتوایی مناسب که حاوی کلمات کلیدی موردنظر شماست ممکن است بتوانید آن را در بین لینک‌های صفحه اول جستجوی گوگل مشاهده کنید.

این موضوع ممکن است امری مشخص و واضح به نظر برسد اما گاهی همین مسائل به‌ظاهر مشخص، از دید سئو کاران برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل پنهان می‌ماند.

از هدرها استفاده کنید

هیچ چیز بدتر از آن نمی‌باشد که کاربر پس از ورود به یک صفحه در سایت با پاراگراف های بسیار طولانی برخورد کند. این مسئله موجب ترک کاربر از سایت می‌گردد و در نتیجه افت محسوسی را در رتبه سایت مشاهده خواهید کرد. با استفاده از هدرها پاراگراف‌ها را از هم جدا کنید. هدر‌ها موجب هدایت بهتر کاربرها در بین مطلب‌ها می شود و شانس سفارش خدمات و محصولات توسط آنها بالاتر می‌رود.

به سرعت سایت توجه ویژه‌ای کنید

این مورد از آسانترین اما مهمترین فاکتورهای بهبود سئو می باشد. مطمئن شوید که سایت شما با سرعت خوبی بارگزاری می شود چرا که عدم وجود این مسئله بر روی Dwell Time تاثیر می گذارد. Dwell Time به معنی مقدار زمانیست که یک کاربر پس از ورود به سایت در آن باقی می‌ماند. هرچه این زمان بیشتر باشد، سایت شما از جایگاه بالاتری در موتورهای جستجو برخوردار خواهد بود. برای تست رایگان سرعت سایت می توانید از سایت Pingdom استفاده نمایید. در صورتی که سرعت سایت نامناسب بود، پنجره های پاپ آپ و پخش اتوماتیک ویدئوها را غیرفعال کرده و از حجم عکس‌ها بکاهید.

در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید

شاید شما جز آن دسته از افراد باشید که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را اتلاف وقت بدانید. اما واقعیت چیز دیگریست و برای اینکه بازدید کنندگان سایت را افزایش دهید، می بایست توجه ویژه ای به شبکه های اجتماعی بکنید. وقتی صحبت از سئو  و شبکه‌های اجتماغی می‌شود، حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد.

اول از همه در پلتفرم های مختلفی از جمله فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و تلگرام می بایست به فعالیت بپردازید. چرا که هر یک از این پلتفرم ها قشر خاصی از کاربران را در برمی‌گیرند. بنابراین نیاز است که مطالب را در شبکه‌های زیادی به اشتراک بگذارید. همچنین در نظر داشته باشید که به اشتراک پست های وب‌سایت و محصولات و خدمات خود در شبکه های اجتماعی بپردازید تا بیشترین کلیک را از کاربران بگیرید و فالوورهای خود را نیز بتوانید افزایش دهید. این مهم به افزایش رتبه سایت کمک شایانی می کند.

همواره زمانی را صرف پاسخ به کامنت ها، مسیج ها و حتی لایک های کاربران بکنید. به خاطر داشته باشید فعالیت در شبکه های اجتماعی جزیی از برنامه ارتباط با مشتریان سایت می باشد و نسبت به تعامل با کاربران این شبکه ها می بایست اهتمام بورزید. در نهایت مطمئن شوید که همواره به انتشار مطالب در این شبکه ها بپردازید و از تمامی امکاناتی که این شبکه های اجتماعی در اختیار شما می‌گذارند نهایت استفاده را بکنید. به عنوان مثال لایو فیسبوک، استوری اینستاگرام و دیگر امکانات خاص این شبکه ها را از یاد نبرید.

سایت خود را تقویت کنید، به دیگران اکتفا نکنید

نکته مهم دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که از دارایی‌ها و آنچه دیگران دارند برای ایجاد مالکیت استفاده نکنید. به زبان ساده‌تر ساختمان خود را روی زمین دیگران نسازید. این موضوع به‌خصوص درزمینهٔ سئو اهمیت دارد. زیرا syndicated SEO content (محتوایی که روی وب‌سایت با DA بالاتر قرار داده‌اید)، با محتوای اصلی بر روی وب‌سایت شما رقابت می‌کند. اما اگر فرصتی برای رقابت با یک کلمه کلیدی با حجم جستجوی ماهیانه بیش از ۱۰ هزار بار برای شما وجود دارد، بهتر است این قانون را زیر پا گذاشته و محتوای خود را در وب‌سایت دیگری قرار دهید. با این روش بازدیدکننده سایت مقاله شمارا که در سایت دیگری قرار داده‌شده است می‌خواند و با استفاده از اطلاعات تماس  آن به وب‌سایت شما خواهد رسید.

شما می‌توانید صفحه وب‌سایت خود را برای به دست آوردن بازدیدکننده بیشتر زیباتر و جذاب‌تر طراحی کنید. استفاده ازاین‌گونه روش‌ها بیشتر برای آن دسته از وب‌سایت‌هایی مناسب است که ازنظر سطح DA در رده پایین‌تری قرار دارند.

از CTA مناسب استفاده کنید

CTA یا Call to Action درواقع متن یا تصویری است که بازدیدکننده را ترغیب به کلیک کردن بر روی لینک آن و رفتن به وب‌سایت اصلی مقاله می‌کند.

یکی دیگر از کلیدهای طلایی برای موفقیت در استفاده از روش محتوای سندیکا توجه به کیفیت CTA ها است. ازآنجایی‌که محتوا مستقیماً روی وب‌سایت شما قرار نمی‌گیرد، ممکن است در نوشتن CTA ها با محدودیت‌هایی مواجه باشید.

نکته‌ای که برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل باید به آن توجه شود این است که باید بدانید که بر اساس نتایج بررسی‌های انجام‌شده، غالب بازدیدکنندگان وب‌سایت‌های مختلف بیشتر از ۱۰ تا ۳۰ ثانیه برای خواندن یک مقاله در وب‌سایت زمان نمی‌گذارند. ازاین‌رو برای این دسته از بازدیدکنندگان بهتر است از CTA های جذاب استفاده شود که توجه آن‌ها را به خود جلب نماید. البته برخی از خوانندگان، مقاله‌ها را با دقت بیشتری می‌خوانند به همین دلیل می‌توان در داخل متن معرفی نیز از یک یا چند CTA استفاده کرد. معمولاً CTA ها در پایان مقاله و زیر آن قرار می‌گیرد. در کنار آن نیز یک جمله کوتاه به همراه یک پاراگراف توضیحی برای همراه کردن بازدیدکننده و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مناسب باشد.

تیم ایران تبلیغ شامل افراد با تجربه ای در این زمینه می‌باشد که با مناسب‌ترین تعرفه سئو و بهترین کیفیت، خدمات سئو را برای شما انجام می‌دهد. پس با ما در تماس باشید تا در سریعترین زمان، سایت شما را به صفحه اول گوگل برسانیم.

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی زهرا سیاهپوش

علاقه به نویسندگی و فناوری اطلاعات باعث شد تا من، محتوانویسی رو به صورت حرفه‌ای دنبال کنم. در حال حاضر هم به عنوان نویسنده‌ی سایت ایران تبلیغ با این مجموعه‌ی بزرگ افتخار همکاری دارم. همیشه سعی می‌کنم مطالبم متناسب با نیاز خواننده باشه. پس با نظراتتون من رو در بهبود کیفیت نوشته‌هام همراهی کنید.

همچنین ببینید

سئو کلاه سیاه و سفید و خاکستری چیست

سئو کلاه سیاه و سفید و خاکستری چیست

سئو کلاه سیاه و سفید و خاکستری چیست نام مقاله ای است که امروز تیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *