خانه / بازاریابی و برندسازی / تبلیغات اینترنتی مبتنی بر بازی

تبلیغات اینترنتی مبتنی بر بازی

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد بررسی یکی از روش های تبلیغات اینترنتی به نام تبلیغات مبتنی بر بازی را داریم، پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این روش از تبلیغات آشنا شوید.

تعریف تبلیغات

در کتب و متون مختلف تعاریف متعددی از تبلیغات آمده‌است بطور مثال می‌توان به تعاریف ذیل اشاره کرد. تبلیغات فرآیند روشمند ارایه اطلاعات مناسب در مورد کالاها و خدمات به مشتریان و ترغیب و متقاعد کردن مؤثر مصرف‌کنندگان به خرید کالاها و خدمات می‌باشد.

در تعریفی دیگر تبلیغات را، ارائه غیر شخصی اطلاعات که معمولاً برای آن پول پرداخت می‌شود و اغلب با هدف ترغیب برای خرید کالاها، خدمات و یا ایده از سوی افرادی مشخص و توسط رسانه‌های مختلف انجام می‌پذیرد، تعریف نموده‌اند.

تبلیغات اینترنتی مبتنی بر بازی

تعریف تبلیغات اینترنتی

همانطور که در مقالات قبلی از ایران تبلیغ اشاره شد،  تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات در محیط وب اشاره دارد. در تعریفی دیگر، تبلیغات اینترنتی را اینگونه تعریف نموده‌اند: نمایش دادن نامها وعلائم تجاری، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در سایت های پربیننده اینترنت، به نحوی که به تحقق اهداف تبلیغات کمک نماید. در فرایند تهیه و اجرای تبلیغات اینترنتی، شرکتهای تبلیغاتی، ناشران اینترنتی، تبلیغ‌دهندگان درگیرند.

محدودیت های تبلیغات در رسانه های جدید

از جمله محدودیت های  تبلیغات در رسانه های جدید می‌توان به مشکلات حقوقی، محدودیت های فنی، انتقال کالا، انبوهی تبلیغات بازرگانی،ازدحام و شلوغی شبکه برای بهره برداری، نامشخص بودن نوع تأثیرها و ضعف زمینه های حفاظتی از اطلاعات اشاره کرد.

از آنجا که تبلیغات از نظر ماهیتی، جنبه اطلاعاتی بیشتری نسبت به سایر فعالیت های تجاری دارد، امکان و فرصت بیشتری نیز برای انجام فعالیت های تبلیغاتی در اینترنت مشاهده می‌شود. به دلیل همین ماهیت اطلاعاتی است که بسیاری از شرکت های کوچک و بزرگ ازفناوری «وب» در راستای ایجاد ارتباط با مشتریان بالفعل و بالقوه خود استفاده می‌کنند.

تعریف تبلیغات اینترنتی مبتنی بر بازی

از گذشته دور، سرگرمی یکی از شیوه های مورد استفاده در تبلیغات بوده است. بر این اساس بازی های اینترنتی می توانند فرصت مناسبی را برای تبلیغات فراهم آورند. ارائه دهندگان تبلیغات مبتنی بر بازی، فروشندگان بازی های اینترنتی هستند. این نوع از تبلیغات برای افرادی که در حال بازی هستند به دو صورت ارسال می شوند.

در روش اول که بسیار متداول است، تصاویر تبلیغاتی، جایگزین تصاویر بازی اینترنتی می شود. در نتیجه افرادی که در حال بازی هستند، به شکل مجازی تحت تاثیر تبلیغ مورد نظر قرار می گیرند. در روش دیگر کل بازی به قسمت های مختلفی تقسیم می شود و افرادی که در حال بازی هستند می بایست قبل از رفتن به مراحل بعدی بازی، تبلیغ خاصی را ببینند و یا تعاملاتی را انجام دهند. در این روش تبلیغ دهندگان پاسخ های تعاملی بیشتری را دریافت می نمایند چراکه افرادی که در حال بازی هستند، مایل به ادامه بازی خود خواهند بود.

از آنجائی که تبلیغات مبتنی بر بازی معمولاً از تکنولوژی چند رسانه ای استفاده می کنند، هزینه بیشتری برای ایجاد و اجرای آنها صرف می شود. علیرغم اینکه این نوع تبلیغات در جلب توجه بینندگان بسیار موفق هستند، ولی مخاطبان آن تنها به افرادی که بازی را انجام می دهند محدود می شوند. محدودیت دیگر این نوع از تبلیغات ناخرسندی برخی از افراد از تبلیغات حین بازی است.

تبلیغات اینترنتی مبتنی بر بازی

راهکار موفقیت در تبلیغات اینترنتی

برای موفقیت در زمینه تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی همواره نیاز به مشاوره با افرادی خبره خواهید داشت. لذا متخصصان وب سایت ایران تبلیغ با ارائه مشاوره های تخصصی در جهت تبلیغات دیجیتالی، تبلیغ در تلگرام، تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغات تجاری، تبلیغ در گوگل و غیره در خدمات شما عزیزان هستند.

پس فرصت را از دست ندهید و اینجا کلیک کنید.

باتشکر از همراهی شما با تیم ایران تبلیغ

۳ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

معرفی ارزشمندترین برند های دنیا از سوی شرکت Finance

شرکت مشاوره برندینگ فایننس به تازگی فهرستی از ارزشمندترین برند های دنیا در سال ۲۰۱۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *