خانه / بازاریابی و برندسازی / استراتژی های فروش B2B

استراتژی های فروش B2B

یکبار دیگر همراه شما مشتریان و کاربران گرامی سایت ایران تبلیغ هستیم با بررسی و تحلیل مقوله مهم و تاثیر گذار استراتژی های فروش B2B.

[icon name=”hand-peace-o” class=”” unprefixed_class=””] استراتژی های فروش B2B

استراتژی های فروش B2B

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۱- مستقیم به سراغ تصمیم گیرندگان اصلی بروید

بیشتر کسب وکارها، خریداران و مدیران خریدشان را در خط مقدم فرآیند خرید قرار می دهند، اما درواقع آنها کسانی نیستند که صلاحیت کافی را برای تصمیم گیری درباره خرید داشته باشند. به همین دلیل است که بیشتر فروشندگان موفق B2B از این افراد به سرعت عبور می کنند و مستقیما به سراغ تصمیم گیرندگان اصلی می روند.

استراتژی های فروش B2B زمان خود را برای ساختن رابطه با خریداران یا مدیران خرید تلف نکنید. مهم نیست که این روابط چقدر متقاعد کننده باشند یا احساس راحتی به شما بدهند؛ آنها بودجه یا قدرت کافی را برای سرمایه گذاری واقعی در محصول یا خدمات شما ندارند. به جای این کار محصول خود را فقط به ذی نفعان رده بالا بفروشید، چرا که آنها بودجه و قدرت واقعی را برای گفتن بله به شما دارند.

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۲- نتایج و خروجی های واقعی کسب وکار را بفروشید

کسب وکارها علاقه ای به محصول یا خدمات شما ندارند، بلکه به دنبال نتایج و خروجی هایی هستند که شما می توانید در به دست آوردن شان به آنها کمک کنید.

در گذشته فروشنده ها می توانستند با معرفی ویژگی ها و مزایای محصول شان، در فروش های B2B  نیز موفق باشند، استراتژی های فروش B2B اما امروزه این امکان وجود ندارد. حال اگر می خواهید در رقابت های فروش B2B موفق باشید باید روی نتایج ملموس و تاثیر آنها بر درآمد کسب وکار تمرکز کنید.

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۳- درمورد گزاره ارزش تان کاملا شفاف باشید

استراتژی های فروش B2B اگر قرار است تجارتی چند میلیون دلاری انجام دهید، لازم است آماده باشید تا گزاره ارزش تان را به سرعت و کاملا شفاف بیان کنید. بسیاری از فروش های B2B تنها به این دلیل ناموفق هستند که فروشنده ها نمی توانند چیزی را که باعث متمایز شدن شان از دیگر رقبا می شود، به طور روشن بیان کنند. این آمادگی برای پیروزی در تجارت های بزرگ کلیدی است و به شما کمک می کند در مقایسه با گذشته فروش هایی با سود بیشتر داشته باشید.

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۴- با تصمیم گیرندگان اصلی رو در رو ملاقات کنید

پیش از این درباره فروش مستقیم به تصمیم گیرندگان اصلی و عبور از خریداران و مدیران خرید صحبت کردیم. اکنون نوبت آن رسیده است تا توضیح دهیم که چگونه باید محصول تان را به این تصمیم گیرندگان بفروشید.

پاسخ ساده است؛ در هر زمان ممکن، محصول را شخصا به آنها بفروشید. سوار قطار بشوید، وارد اتوبوس شوید، پروازی را رزرو کنید یا چند ساعت رانندگی کنید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا در هر کسب وکاری که قرار است فروش را انجام دهید، تصمیم گیرنده اصلی را به صورت رو در رو ملاقات کنید.

هنگامی که محصولات یا خدمات گران قیمتی می فروشید که نیازمند سرمایه گذاری بالایی هستند، باید مسافت زیادی را طی کنید تا مشتری بالقوه تان را به صورت رو در رو ملاقات کنید. بسیاری از رقبای شما تلاش می کنند تا از پشت تلفن معامله B2B را انجام دهند. یک سفر سریع می تواند تفاوت میان برنده شدن فروش یا از دست دادن آن را رقم بزند.

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۵- از قیمت اولیه خود پایین نیایید

کسب وکارهای موفق و سود ده اهمیتی به قیمت شما نمی دهند، درواقع آنها تنها به ارزشی که برای شان فراهم می کنید و نتایجی که در به دست آوردن شان به آنها کمک می کنید، توجه دارند. اگر هنگام فروش محصول تان به کسب وکارها قیمت تان را کاهش دهید، تنها مشتری های بالقوه ای را جذب می کنید که نمی توانند روی راه حل های ارزشمند سرمایه گذاری کنند.

برای بهبود بخشیدن به فروش هایB2B، از قیمت اولیه تان پایین نیایید، به این ترتیب مشاهده خواهید کرد که فروشهای بزرگ تری انجام می دهید و مشتری های بهتری پیدا می کنید.

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۶- چالش ها را به دقت بررسی کنید

به دقت بررسی کنید که در کسب وکاری که می خواهید به آن چیزی بفروشید، چه اتفاقاتی می افتد. آنها با چه مشکلات اساسی روبه رو هستند؟ این چالش ها  به طور ماهانه چقدر هزینه برای کسب وکارها به همراه دارند؟ هزینه های سالانه چقدر است؟

پاسخ به این پرسش ها می تواند استراتژی فروش B2B شما را به گونه ای پیش ببرد که از حد تصورتان سودده تر باشد، درست به همین سادگی!

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۷- احساسات خود را کنترل کنید

فروش به کسب وکارهای موفق کار دشواری است. معامله کردن به شکلی مستقیم با تصمیم گیرندگان قدرتمند در این کسب وکارها حتی از آن هم دشوارتر است و به همین دلیل است که یکی از توصیه های کلیدی در فروش های B2B کنترل احساسات است. مسائل را بیش  از حد شخصی نکنید. استراتژی های فروش B2B آرامش خود را حفظ کنید و زمانی که با یکمشتری قدرتمند روبه رو می شوید نترسید. اگر آنها احساس کنند که شما مضطرب یا هراسانید، کارتان تمام است.

[icon name=”hand-scissors-o” class=”” unprefixed_class=””] ۸- در پیشنهاد های B2B خود سه گزینه ارائه کنید

استراتژی های فروش B2B ارائه تنها یک گزینه در پیشنهادهایی که به مشتری های B2B می دهید، اشتباهی مرگبار است. اگر چنین کاری انجام دهید، تصمیم گیرندگان مصمم می شوند تا در بازار بگردند و گزینه هایی بهتر و با قیمت مناسب تر و خدمات متفاوت پیدا کنند.

[icon name=”thumbs-up” class=”” unprefixed_class=””] مکمل قدرتمند پیشرفت در این زمینه 

برای پیشرفت و موفقیت کسب و کار خود از خدمات ساخت اپلیکیشن ایران تبلیغ استفاده نمایید.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی امیررضا انصاری

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان خوب سایت بنده امیررضا انصاری هستم نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندینگ وبسایت خوب ایران تبلیغ علاقه زیادی به این بخش دارم و دوست دارم تمامی کاربران رضایت کامل از مطالب و خدمات سایت داشته باشند و بتوانند خاطره یک برندینگ و بازاریابی پر سود را در ایران تبلیغ تجربه و به یادگار داشته باشند.

همچنین ببینید

کامنت مارکتینگ و استفاده از آن

کامنت مارکتینگ را می توان یکی از روش های بهبود سئو نامید که تا حدی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *