خانه / اخبار ایران تبلیغ / حذف خودکار تصاویر و ویدئوهای ارسال شده پس از گذشت زمان تعیین شده در تلگرام

حذف خودکار تصاویر و ویدئوهای ارسال شده پس از گذشت زمان تعیین شده در تلگرام

حذف خودکار تصاویر و ویدئوهای ارسال شده پس از گذشت زمان تعیین شده در تلگرام قابلیت جدیدی است که در ورژن جدید تلگرام اضافه شده است.پیام رسان تلگرام در آخرین بروز رسانی خود (تلگرام ۴٫۲)، ویژگی های جدیدی از جمله ارسال تصاویر و ویدئوهای ناپدید شونده را به خود اضافه کرده است. اما برای برخی از کاربران سوال وجود دارد که این ویژگی چه کاربردی دارد و چگونه می توان از آن استفاده کرد.

قابلیت ارسال پیام های محو شونده به چت های عادی تلگرام

تلگرام با توجه به صحبت های اخیر مدیران این برنامه، توجه ویژه ای به امنیت و حریم شخصی کاربران دارد و در اکثر بروزرسانی ها دیده شده که قابلیتی در این زمینه به برنامه اضافه شده تا کاربران با خیالت راحت تری به گفت و گو با یکدیگر بپردازند. در جدیدترین بروزرسانی تلگرام یک قابلیت جذاب دیگر به این برنامه اضافه شده است که البته مشابه این ویژگی را پیش از این در دیگر اپلیکیشن ها همون اسنپ چت و اینستاگرام مشاهده کرده ایم.

حذف خودکار تصاویر و ویدئوهای ارسال شده پس از گذشت زمان تعیین شده در تلگرام

پیش از این کاربران تلگرام با پیام هایی که به صورت خودکار پس از گذشت مدت زمان مشخصی محو می شدند آشنا بودند. این قابلیت که در Secret Chat قرار داشت به ویژه در زمان انجام مکالمات محرمانه بین کاربران و یا ارسال فایل ها و تصاویری که نیاز به ذخیره سازی در دستگاه شخص گیرنده نداشتند مورد استفاده قرار می گرفت. در بروزرسانی تلگرام این قابلیت به چت های دو نفره عادی نیز اضافه شده است

ارسال تصاویر و ویدئوهای ناپدید شونده در تلگرام

پیش از اضافه شدن قابلیت ارسال تصاویر و ویدئوهای ناپدید شونده به چت های عادی تلگرام، این ویژگی و قابلیت های دیگر مانند ارسال پیام ناپدید شونده در حالت Secret chat وجود داشت و دارد.

حذف خودکار تصاویر و ویدئوهای ارسال شده پس از گذشت زمان تعیین شده در تلگرام

قابلیت ارسال تصاویر و ویدئوهای ناپدید شونده این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند برای تصاویر و ویدئوهای خود زمان مشخص کنند تا پس از گذشت آن زمان معین، تصاویر و ویدئوها به صورت خودکار حذف شود. حال تلگرام سعی داشته تا با اضافه کردن این قابلیت در چت های معمولی، امنیت کاربران را افزایش دهد و کابران نیز با استفاده از قابلیت  ارسال تصاویر و ویدئوهای ناپدید شونده نگرانی کمتری در ذخیره کردن بدون اجازه عکس‌های خصوصی خود خواهند داشت.

 

حذف خودکار ارسال تصاویر و ویدئوهای ناپدید شونده در تلگرام

برای استفاده از این امکان نیازی نیست که از حالت Secret chat استفاده کنید بلکه در چت‌ها و مکالمات عادی نیز می‌توانید تصاویر و ویدئوهای ناپدید شونده را برای مخاطب خود ارسال نمایید.

زمانی که از گالری تصاویری تصویر یا ویدئویی را انتخاب کنید، پیش از ارسال آن، در پایین تصویر آیکون ساعت را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب آن می‌توانید زمان مورد نظر برای ناپدید شدن از ۱ تا ۶۰ ثانیه را انتخاب کنید.

با ارسال کردن آن آیکون شعله آتش روی تصویر یا ویدئو نقش می‌بندد. زمانی که مخاطب شما آن را باز کند و ببیند، پس از گذشتن زمان تعیین شده، آن تصویر یا ویدئو از روی گوشی و صفحه چت شما و ایشان پاک خواهد شد.

حذف خودکار تصاویر و ویدئوهای ارسال شده پس از گذشت زمان تعیین شده در تلگرام

منابع : باشگاه خبرنگاران جوان,جی اس ام,مرجع سخت افزار

 ایران تبلیغ همراه همیشگی شما..

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سمیه یوسفی

دارای مدرک کارشناسی شبکه هستم ولی بیشتر علاقه مند به دنیای سایت و طراحی سایت و هر زمینه و شاخه ای در رابطه با سایت میباشم و مدرک کاردانی هم سخت افزار می باشد

همچنین ببینید

آرشیو استوری و هایلایت استوری ها در اینستاگرام

قابلیت های جدیدی به شبکه ی اجتماعی اینستاگرام از قبیل آرشیو استوری و هایلایت استوری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *