خانه / بازاریابی و برندسازی / هوش مصنوعی ابزاری خلاقانه برای بازاریابی

هوش مصنوعی ابزاری خلاقانه برای بازاریابی

امروزه هوش مصنوعی نظر صنایع مختلفی را به خود جلب نموده است و یکی از این صنایع ، صنعت بزرگ و مهم بازاریابی است که بحث‌های زیادی حول آن صورت می‌گیرد و افراد مختلف ، در پی آن هستند که بدانند چگونه می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی کارایی و اثربخشی بازاریابی را بهبود بخشید ، در ادامه با ایران تبلیغ همراه باشید تا با تاثیر آن در بازاریابی آشنا شوید.

مفهوم هوش مصنوعی

به هوشی گفته می‌شود که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد. به عبارت دیگر ، هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده ، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها ، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسائل را داشته باشند. تحقیقات هوش مصنوعی همچنین برحسب برخی مسائل فنی نیز تقسیم‌بندی می‌شود. این زیرمجموعه بر حل مسائل خاص ، بر یکی از چند روش ممکن ، بر استفاده از ابزارهای کاملا متفاوت ، یا بر رسیدن به کاربردهای خاص متمرکز بوده‌اند.
ایران تبلیغ با ارائه خدمات کاربردی در زمینه انواع بازاریابی ، اصول بازاریابی ، آموزش بازاریابی ، بازاریابی اینترنتی در خدمت شماست.

مسائل یا اهداف اصلی در تحقیقات این فناوری به منطق ، دانش ، طراحی ، یادگیری ، ارتباطات ، درک و توانایی حرکت دادن یا استفاده از اشیا مربوط می‌شود. هوش عمومی یا هوش مصنوعی قوی هنوز یکی از اهداف بلندمدت است. روش‌هایی که در حال حاضر محبوبیت دارند ، عبارتند از روش‌های آماری ، هوش محاسباتی و سمبولیک سنتی. در هوش مصنوعی از ابزارهای متنوعی استفاده شده که شامل نسخه‌هایی از بهینه‌سازی تحقیق و ریاضیات ، منطق ، روش‌های مبتنی بر احتمالات و اقتصاد و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

هوش مصنوعی ابزاری خلاقانه برای بازاریابی

درک دلیل استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی

در حال حاضر هوش مصنوعی در اتوماسیون و اتخاذ تصمیمات بهتر بازاریابی به ما کمک می‌کند. این فناوری قادر است کارهای تحلیلی پیچیده را به سادگی انجام دهد. استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی “ خودمختار ” فرق چندانی با کاربرد آن برای یک خودروی خودران و بدون راننده ندارد. هوش مصنوعی استفاده شده در خودرو ، باید قدرت تشخیص فاصله با ماشین‌های دیگر را داشته باشد.

تشخیص دهد که چگونه در موقعیت صحیح بپیچد. چه زمانی پدال گاز باید فشار داده شود ، وضعیت جاده چگونه است و … . توجه داشته باشید که استفاده از هوش مصنوعی بدین معنی است که تمامی این‌کارها بدون حضور و کنترل راننده صورت می‌گیرد.
بسیاری از تصمیمات مشابه رانندگی خودرو ، در برنامه‌های بازاریابی نیز اتخاذ می‌شود. به منظور تغییر فرآیندهای بازاریابی و استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی در بازاریابی ابتدا باید درک کنیم که چرا بازاریابان ماهر تمایل زیادی به اجرای این ایده دارند؟ در واقع باید علت تصمیم آن‌ها مشخص شود تا بتوانند عملکرد صحیحی داشته باشند.

کاربردهای هوش مصنوعی برای بازاریابی

کاربران می‌توانند با استفاده از این فناوری ، پیش‌بینی‌های خود را انجام داده و مسائل پیچیده را تجزیه و تحلیل کنند. همچنین یکی از کاربردهای اصلی هوش مصنوعی برای بسیاری از بازاریابان ، پیش‌بینی تمایل خرید در بازدیدکنندگان وب‌سایت است. می‌دانیم که مغز انسان می‌تواند کارهای خلاقانه انجام دهد. یادگیری عمیق ، عملکردی مشابه مغز انسان دارد و هوش مصنوعی نیز می‌تواند خلاقانه عمل کند.
هوش مصنوعی ابزاری خلاقانه برای بازاریابی

سایر کاربردها

هوش مصنوعی می‌تواند به خلق و آفرینش مسائل هنری کمک کند. برنامه‌های موبایلی فراوانی وجود دارد که در دسترس کاربران است و می‎تواند نقش یک هوش مصنوعی هنری را ایفا کند. Pikazo یکی از همین برنامه‌هاست که از شبکه عصبی عمیق برای آفرینش هنر بهره می‌گیرد. با استفاده از آن و همین برنامه‌ها می‌توان ابزار بازاریابی مناسبی در اختیار داشت و مشتریان راغب را به سمت محصولات جذب نمود.
بکارگیری داده‌های شرکت‌های شریک در الگوریتم‌های دسته‌بندی‌کننده و استفاده از نتایج آن در یک “ سیستم تجربه معمول ” یکی از کاربردهای روبه‌رشد آن است. شرکت‌هایی مثل AgilOne با یادگیری از رفتارهای کاربران ، امکان بهینه‌سازی ایمیل و نظرات وب‌سایت‌ها را برای بازاریاب‌ها فراهم نموده است.

 موفقیت در انواع روش های بازاریابی

به منظور بهره گیری از مزایای انواع تکنولوژی ها در بازاریابی و موفقیت در انواع بازاریابی نیاز به مشاوره با افرادی خبره خواهید داشت. لذا متخصصان ایران تبلیغ با ارائه خدمات کاربردی در زمینه انواع بازاریابی ، اصول بازاریابی ، آموزش بازاریابی ، بازاریابی اینترنتی در خدمت شما هستند.
با تشکر از همراهی شما با وب سایت ایران تبلیغ

 

۲ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۳.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۵ (۲ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

برنامه موفق برندسازی درون سازمانی

برنامه موفق برندسازی درون سازمانی

برندسازی پنج الگوی مهم  برای اتصال ارزش‌ها جدید برای مجریان برنامه‌های برند همیشه این سوال مطرح بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال