خانه / بازاریابی و برندسازی / ارتباط تبلیغات و اخلاق و قانون

ارتباط تبلیغات و اخلاق و قانون

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم به بررسی روابط بین تبلیغات و اخلاق و قانون بپردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این روابط آشنا شوید.

تبلیغات، اخلاق و قانون

همه کسانی که در سطوح مختلف سازمان ها و شرکت های تولیدی یا خدماتی فعالیت می کنند، نیز همه افرادی که به نحوی دستی در کارهای تبلیغاتی و بازاریابی دارند، باید از پیکره رشد یابنده موضوعات اخلاقی و قانونی مرتبط با ارتباطات بازاریابی آگاه باشند و ضوابط و معیارهای مربوط به آن را در مراحل مختلف کسب و کار خود، مراعات کنند .

اکثر بازاریابان و تبلیغ کنندگان برای برقراری یک ارتباط شفاف و صادقانه با توزیع کنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان، سرسختانه تلاش می کنند اما همچنان امکان کجروی و لغزش وجود دارد .به همین دلیل، برنامه ریزان، قانون گذاران و تصمیم گیران در عرصه فعالیت های تجاری، تبلیغات و بازاریابی، همواره درصدد تنظیم و اجرای قوانین و مقررات لازم و نظارت بر اینگونه فعالیت ها هستند.

ارتباط تبلیغات و اخلاق و قانون

نظارت بر رعایت قوانین

هدایت، ساماندهی و نظارت بر تبلیغات، فروش شخصی، ارتقای فروش، روابط عمومی، و بازاریابی مستقیم در هر کشوری تابع قوانین و مقررات خاص آن کشور و ضوابط و معیارهای اخلاقی، فرهنگی و مذهبی مردم آن است.

شرکت های تولیدی و خدماتی و دست اندرکاران تبلیغات، اعم از موسسات تبلیغات و رسانه ها، باید از تبلیغات دروغ و فریب آمیز دوری جویند. تبلیغ کنندگان نباید به ادعاهای کذب متوسل شوند و قابلیتی را به محصول نسبت دهند که محصول فاقد آن است .آنان باید از تهیه و پخش آگهی هایی که ظرفیت فریب دادن مخاطبان را دارند، حتی اگر در عمل موجب گمراهی و فریفتن کسی نشود، پرهیز کنند.

قوانین تبلیغات در جمهوری اسلامی ایران

در جمهوری اسلامی ایران، گرچه هنوز مجموعه ضوابط و مقررات موردنیاز در عرصه بازاریابی، در حد آرمانی، تدوین نشده است .لیکن پایبندی به موارد زیر برای تمامی دست اندرکاران تبلیغات ضروری است.

  • توجه جدی به مفاد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  • رعایت ضوابط و قوانین مصوب در زمینه تبلیغات و بازاریابی
  • رعایت دقیق دستورالعمل های صادره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه تبلیغات بازرگانی
  • پیروی از ضوابط و معیارهای اخلاق اسلامی و اخلاق حرفه ای در تهیه و پخش آگهی های بازرگانی
  • احترام و پایبندی به باورهای مذهبی و مؤلفه های فرهنگی مردم
  • پرهیز از دامن زدن به روحیه مصرف زدگی مردم.
  • تلاش و مشارکت در زمینه تنظیم و تکمیل قوانین و مقررات موردنیاز در زمینه تبلیغات و بازاریابی، از طریق تشکل های صنفی.

روشی برای طراحی تبلیغات مناسب

ارتباط تبلیغات و اخلاق و قانون

برای موفقیت در این زمینه همواره نیاز به مشاوره با افرادی خبره خواهید داشت، لذا متخصصان ایران تبلیغ با ارائه خدماتی همچون تبلیغ در تلگرام، تبلیغ در گوگل، تبلیغ در اینستاگرام، بازاریابی آنلاین، تبلیغات اینترنتی و غیره در خدمت شما هستند.

پس فرصت را از دست ندهید و اینجا کلیک کنید.

باتشکر از همراهی شما با تیم ایران تبلیغ

۱ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

کامنت مارکتینگ و استفاده از آن

کامنت مارکتینگ را می توان یکی از روش های بهبود سئو نامید که تا حدی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *