خانه / تبلیغ در تلگرام / معرفی روش های مختلف برای تبلیغ در تلگرام

معرفی روش های مختلف برای تبلیغ در تلگرام

سرک کشیدن به تلگرام به بخشی از زندگی ما تبدیل شده است. پس جای تعجب ندارد که بسیاری از کارها، تبلیغ در تلگرام را به عنوان روشی موثر برای خود استفاده می‌کنند.

تبلیغات در تلگرام

تلگرام، یک شبکه اجتماعی پرطرفدار و هیجان‌انگیز

انواع روش های تبلیغ در تلگرام را بشناسید!

خب، در تلگرام ما با چند روش مختلف تبلیغ روبرو هستیم. اما همه این روش ها بازدهی خوبی ندارند و در صورت انتخاب روش اشتباه، پول شما به جیب عده ای سودجو و منفعت طلب منتقل می شود. این شد که ما تصمیم گرفتیم همۀ این روش های تبلیغ در تلگرام را برایتان بررسی کنیم تا بتوانیم با افزایش آگاهی شما، کمی به این بازار سر و سامان بدهیم:
معرفی روش های مختلف برای تبلیغ در تلگرام

۱٫افزایش تضمینی اعضای کانال تلگرام

یکی از روش های تبلیغات در تلگرام، یا بهتر است بگوییم ترفندهای کسانی که در زمینه تبلیغات در تلگرام فعال هستند، افزایش تضمینی اعضای یک کانال است. این روش عملاً بدون بازده است، زیرا اعضای اضافه شده به کانال، لزوماً واقعی نیستند یا اگر واقعی باشند، لزوماً به محتوای کانال شما علاقمند نبوده و با کانال شما تعامل بالایی ندارند. پس، در نهایت تنها یک عدد می ماند که به هیچ دردتان هم نمی خورد!

۲٫تبلیغات کلیکی در تلگرام

روش دیگری در تبلیغات تلگرام وجود دارد که به صورت کلیکی انجام می شود. این روش تبلیغاتی توسط سامانه های تبلیغات در تلگرام پیاده سازی شده است. در تبلیغات کلیکی تلگرام، شما بر اساس قیمت هر کلیک، بودجه کلی تبلیغات تلگرام خود را تعیین می کنید و در صورتی که می خواستید، موضوع کانال هایی که می خواهید تبلیغ در آنها منتشر شود را هم مشخص می کنید.
ویژگی مثبت تبلیغات کلیکی تلگرام این است که شما تنها بابت کلیکی که بر روی لینک تبلیغ تان انجام می شود هزینه می پردازید. به این ترتیب، بازدهی تبلیغات تان افزایش پیدا می کند. با این حال، این نوع تبلیغ در تلگرام نیز، یک مشکل کوچک دارد:اگر سامانه تبلیغ کننده نظارت درستی بر روی کانال های خود نداشته باشد، ممکن است کلیک های غیر واقعی بسیاری بر روی لینک تبلیغ شما صورت بگیرد. و همین موضوع باعث می شود تا بازدهی مورد نظر خود را دریافت نکنید.
تا یادمان نرفته این را هم به شما بگوییم که تبلیغات کلیکی چندان برای افزایش اعضای یک کانال مناسب نیست. چرا؟ چون برای شمارش تعداد کلیک، کاربر باید از تلگرام خارج شود، وارد سایت ارائه دهنده خدمات تبلیغات کلیکی بشود و دوباره به اپلیکیشن تلگرام باز گردد و شانس از دست دادن کاربر در این مسیر زیاد است. اما برای تبلیغات یک وب سایت یا اپلیکیشن موبایل می تواند مناسب باشد.

۳٫تبلیغات بازدیدی تلگرام

روش سوم، یعنی تبلیغات بازدیدی، مرسوم ترین نوع تبلیغات در تلگرام است. چرا؟ زیرا سیستم خود تلگرام بر حسب بازدید عمل می کند و همین موضوع، تبلیغات بازدیدی را قابل اعتماد می کند.
همانطور که معلوم است، در این روش، شما بر اساس تعداد بازدیدی که از تبلیغ تلگرامتان می شود هزینه پرداخت می کنید. البته تعداد بازدیدی که برای پُست تبلیغاتی خود می خواهید از قبل با مجری تبلیغات تلگرام هماهنگ می شود. یعنی شما تعداد بازدید را برای مجری تبلیغات خود مشخص می کنید و هزینه کل بازدیدها رو از قبل پرداخت می کنید.
تا یادمان نرفته بهتر است بگوییم این روش تبلیغاتی می تواند بر اساس موضوع هم اجرا شود. یعنی شما تبلیغ خودتان را در کانال های مرتبط با موضوع فعالیت تان منتشر می کنید و در نتیجه، بازدهی بیشتری خواهید داشت. اما باید بدانید که این موضوع، باعث افزایش هزینه تبلیغات تان خواهد شد.
صحبت از هزینه شد. پس بگذارید یک حدود قیمت به شما بدهیم. به طور معمول، قیمت تبلیغات بازدیدی در کانال های تلگرام از ۲٫۵ تا ۳ تومان شروع می شود. حالا اگر تبلیغ شما بر اساس موضوع باشد، یا آنکه بخواهید در زمان تبلیغ، به عنوان پُست ویژه (یعنی پست آخر کانال) باقی بماند تا بازدهی بیشتری داشته باشد، این هزینه می تواند تا ۱۰ تومان یا حتی بیشتر افزایش پیدا کند. این یعنی برای ۱۰۰ هزار بازدید، حداقل هزینه شما ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.
معرفی روش های مختلف برای تبلیغ در تلگرام

۴٫تبلیغات ثابت و ساعتی تلگرام

مدل دیگر تبلیغاتی که کم کم دارد در تلگرام محبوب می شود، تبلیغات ثابت و ساعتی است. یعنی همان روش متداول تبلیغاتی در تمام جهان. شما یک مبلغ به کانال های تلگرام یا مجری تبلیغات خود پرداخت می کنید و در عوض تبلیغات شما برای ۱۲ یا ۲۴ ساعت در کانال های مختلف منتشر خواهد شد. خوبی این روش هم مشخص است:دیگر درگیر بازدید، کلیک و ممبر نیستید و با خیال راحت می توانید تبلیغات خود را منتشر کنید!
لازم است بگوییم اگر قصد دارید تبلیغ ۱۲ ساعته خود را منتشر کنید، باید به فکر زمان هم باشید. یعنی باید تصمیم بگیرید که می خواهید تبلیغ تان صبح یا شب منتشر شود. ساعت متداول اولی از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و برای دومی بر عکس است. همانطور هم که حدس زده اید، تبلیغات شبانه هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.
هزینه تبلیغات ثابت اصلاً مشخص نیست و بستگی به خیلی فاکتورهای مختلف دارد. تعداد اعضای کانال، موضوع کانال و میزان هدفمند بودن تبلیغات و … اما حدوداً قیمت این نوع تبلیغات در یک کانال معمولی از ۲۰ هزار تومان شروع می شود.

۵٫تبلیغات توسط افراد تاثیرگذار

یکی از روش های تبلیغاتی که امروزه بسیار در جهان مطرح شده است، تبلیغات به واسطه افراد تاثیرگذار است. یعنی کسانی را که در فکر عامه مردم تاثیر می گذارند را پیدا کنید و از آنها برای تبلیغ کسب و کار خودتان کمک بگیرید.
محبوبیت این روش تبلیغاتی هم کاملاً قابل درک است. مطمئناً وقتی شخصیت مورد علاقه شما، در مورد محصول یا خدمات یک برند صحبت می کند، شما اعتماد بیشتری به این برند خواهید کرد و با تمایل بیشتری به سمت آن خواهید رفت. در واقع، این موضوع کمی از جنبه تبلیغاتی یک تبلیغ کم می کند.
در تلگرام نیز چنین روشی کاملاً ممکن است. این یعنی شما می توانید در کانال تلگرام افراد مطرح و تاثیرگذاری که توانسته اند تعداد اعضای زیادی را جذب کنند، تبلیغ خود را منتشر کنید و حتی از خود آنها هم برای واقعی تر شدن هر چه بیشتر این تبلیغ و کاهش جنبه تبلیغاتی آن کمک بگیرید.
البته، همانطور که شما هم می دانید، این روش پر هزینه ترین روش تبلیغاتی در تلگرام است و شما باید آماده باشید تا یک هزینه چند میلیونی را صرف شناخته شدن برند خود کنید. پس بهتر است برندهای کوچک برای شروع تبلیغات خود، به سراغ این روش نروند.

معرفی روش های مختلف برای تبلیغ در تلگرام

تبلیغ در تلگرام

تبلیغ در تلگرام از روشهای ابتدایی مانند خرید کانال تلگرام تا خرید ممبر تلگرام و سایر روشهای تبلیغات در تلگرام مانند پنل تلگرام و سایر متدها را از متخصصین ایران تبلیغ بخواهید. رقابت تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغات تلگرام را جدی بگیرید !

۱ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی الیاس پورمعتضدی

با سلام و خسته نباشید به همه کاربران ایران تبلیغ من الیاس پورمعتضدی دانشجوی رشته برنامه نویسی تحت وب هستم و هدف من تبدیل شدن به یک برنامه نویس full stack است. من در قسمت نویسندگان ایران تبلیغ فعالیت دارم. (تلگرام من)

همچنین ببینید

افزایش ممبر تلگرام به صورت فیک چیست

افزایش ممبر تلگرام به صورت فیک چیست

” افزایش ممبر تلگرام به صورت فیک چیست ” نام مقاله دیگری از تیم ایران تبلیغ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *