خانه / تبلیغات در گوگل / تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر هزینه می خواهد؟ و چگونه بهترین پیشنهاد مزایده را بدهیم؟

تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر هزینه می خواهد؟ و چگونه بهترین پیشنهاد مزایده را بدهیم؟

تبلیغات در گوگل یکی از بهترین روش‌ها برای بیشتر کردن تعداد بازدیدکنندگان و رتبه سایت می‌باشد اما به شرطی که درست و اصولی انجام شود! شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات در گوگل ادوردز موقعیت خوبی را در نتایج موتورهای جستجو بدست آورید.
« هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟ » این یکی از پر تکرار‌ترین سوالاتی است که از سوی مشتریان در مورد گوگل ادوردز ( تبلیغات در گوگل ) از ایران تبلیغ پرسیده می‌شود و می‌خواهند بدانند ، آیا می‌توانند از پس هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز بر بیایند یا خیر. برای اینکه بتوان به این سوال جواب داد باید مفهوم تبلیغات کلیکی ( PPC ) را به خوبی بلد باشیم.

تبلیغات کلیکی ( ppc )

تبلیغات کلیکی ( ppc ) یک مدل از تبلیغات است که به صورت اینترنتی انجام می‌شود و هزینه‌اش بر اساس تعداد کلیک محاسبه می‌گردد. امتیاز تبلیغات در گوگل که به آن Adwords یا به طور اختصار به آن Ad می‌گویند رایگان بوده و تنها در صورتی که کاربری روی تبلیغ شما کلیک کند باید هزینه‌ای پرداخت کنید. توجه داشته باشید که برای تبلیغات گوگل برای سایتان چه کلمه کلیدی انتخاب می‌کنید. چرا که هزینه‌ای که باید پرداخت کنید به آن بستگی دارد.


تبلیغات در گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر هزینه می خواهد؟ و چگونه بهترین پیشنهاد مزایده را بدهیم؟چقدر هزینه می خواهد؟

با توجه به توضیح کوتاهی که در مورد تبلیغات کلیکی داده شد ، می‌توانید ملاحظه نمایید که نمی‌توان پاسخ دقیقی به این سوال داد. در واقعه باید برای پاسخ دادن به این سوال ابعاد مختلف تبلیغات کلیکی ( PPC ) را در مورد تبلیغات در گوگل ( گوگل ادوردز ) باید به دقت بررسی نمود.. هزینه‌های گوگل ادوردز ( تبلیغ در گوگل ) به متغیرهای متعددی وابسته است. در ادامه با این موارد بیشتر آشنا خواهید شد:

گوگل ادوردز بر پایه سیستم مزایده استوار است که در آن کسب و کارهایی با کمپین‌های تبلیغاتی باکیفیت می‌توانند با هزینه اندک رتبه بهتری کسب کنند.

  • شما می‌توانید با تاکتیک‌هایی همچون زمانبندی تبلیغات ، هدف گیری جغرافیایی و هدف گیری بر اساس دستگاه هزینه‌های صرف شده در گوگل ادوردز ( تبلیغ در گوگل ) را مدیریت کنید.
  • میانگین هزینه به ازای هر کلیک ( تبلیغات کلیکی PPC ) در گوگل ادوردز ( تبلیغ در گوگل ) بین ۱ الی ۲ دلار در شبکه جستجوست. میانگین تبلیغات کلیکی ( PPC ) در شبکه نمایش معمولا زیر ۱ دلار است.
  • گران قیمت‌ترین کلمات کلیدی در گوگل ادوردز و بینگ به ازای هر کلیک ۵۰ دلار یا بیشتر هزینه خواهد داشت. این‌ها کلمات کلیدی بسیار رقابتی هستند که در طولانی مدت سوددهی بیشتری خواهند داشت. به عنوان مثال بیمه یا شرکت‌های حقوقی.
  • خرده فروشان و فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ ممکن است بیش از ۵۰ میلیون دلار را سالانه برای تبلیغات خود در گوگل ادوردز ( تبلیغ در گوگل ) صرف کنند.
  • کسب و کارهای کوچک به طور متوسط ماهانه ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار برای کمپین‌های جستجوی پولی خود در گوگل ادوردز هزینه صرف می‌کنند. این مقدار سالانه ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

حالا که موارد بالا را بهتر درک کردید ببینیم هزینه تبلیغات در گوگل برای شما چگونه محاسبه می‌شود.

 

هزینه تبلیغات در گوگل

برای اینکار شما ابتدا باید در گوگل پلانر ثبت نام کنید و به طور کامل با آن آشنا باشید. خوب ما فرض را بر این می‌گیریم که شما آشنایی کاملی با گوگل پلانر دارید. در گوگل پلانر وقتی کلمه کلیدی مورد نظر خودتان را وارد می‌نمایید ، یک سری فاکتور‌ها و مولفه‌ها در ستون‌هایی به شما نمایش داده می‌شود. ما با مولفهٔ پیشنهاد گوگل کار ( Google Ad Bid ) داریم.
در ستون مربوط به این مولفه پیشنهاد‌هایی که برای کلمه کلیدی داده شده است نمایش داده می‌شود. شما هم می‌توانید برای کلمات کلیدی مورد نظر خودتان در مقابل دیگر رقبا رقمی را وارد نمایید و گوگل هر بار مشاهده می‌کند که چه کسی برنده این مزایده می‌شود بعد به ترتیب اولویت ( از نظر رقم پیشنهادی ) در صفحه گوگل تبلیغات نمایش داده می‌شود. حالا اگر وبسایت رقیب شما مایل به پرداخت بیشتر برای هر کلیک باشد ، آگهی رقیبتان بالا‌تر از شما یا حتی به جای شما قرار خواهد گرفت.
از گوگل پلانر استفاده کنید تا بتوانید میزان پیشنهادتان را تعیین کنید. شکل زیر مقایسۀ بین رقم‌های پیشنهاد شده مربوط به کلمات کلیدی را مشاهده می‌کنید.

تبلیغات در گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر هزینه می خواهد؟ و چگونه بهترین پیشنهاد مزایده را بدهیم؟چقدر هزینه می خواهد؟

نکاتی در مورد تبلیغات در گوگل

تا آنجا که امکان دارد از کلمات کلیدی کاملا متناسب با سایت خود بهره ببرید. چرا که اگر این نکته را رعایت نکنید باید پول بیشتری پرداخت نمایید. شما می‌توانید این کار را به جوانان نخبه و متبحر ایران تبلیغ بسپارید و خیالتان از این بایت راحت باشد. اینکه تبلیغات گوگل در چه کشوری نمایش داده شود هم خودش جای بحث دارد که می‌توانید این را نیز به ایران تبلیغ واگذار کنید و مطمئن باشید در کشور عزیزمان ایران ، ایران تبلیغ شما را برند می‌کند و گزارشی از عملکرد خودش در اختیار شما قرار خواهد داد. مسئله دیگر ، کلمه کلیدی انتخابی در مورد تبلیغات در گوگل می‌باشد.

تبلیغات در گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر هزینه می خواهد؟ و چگونه بهترین پیشنهاد مزایده را بدهیم؟چقدر هزینه می خواهد؟
کلمه کلیدی انتخابی باید بسیار پر کلیک و شناخته شده نبوده و تخصص شما را به گونه‌ای بیان کند. مهم‌ترین نکته اینجا ، بودن کلمه کلیدی در طراحی وب سایت شماست. حتما باید کلمه کلیدی انتخاب شده در سایت شما باشد. بعد از انتخاب کردن کلمات کلیدی مناسب همانطور که مشاهده کردید برای تبلیغات در گوگل ، خود گوگل قیمت‌های پیشنهادی در ازای هر یک کلیک برای هر کلمه کلیدی می‌دهد و شما می‌توانید با کم و زیاد کردن مبلغ تعیین کنید که هر کلمه کلیدی چقدر برای شما اولویت دارد.
نکته مهم دیگری که شاید ذهن شما را به خود مشغول کند این است که: « حال اگر شخصی چندین بار از طریق آگهی وارد سایت شود آیا چندبار باید هزینه پرداخت کنید؟ » باید بگویم خیر. موتورهای گوگل قابلیت تشخیص وارد شدن متعدد یک IP به تبلیغات و سایت را داشته و تنها‌‌ همان هزینه یکبار ورود را برای شما منظور می‌کند.
شما این قابلیت را دارید برای آنکه هزینه کمتری برای تبلیغات گوگل پرداخت کنید ، مشخص کنید تا تبلیغات شما چه روز‌ها و ساعت‌هایی در نتیاج جستجو کوگل نشان داده شود. پس متوجه شده‌اید که برای تبلیغات گوگل باید کلمه کلیدی مرتبط و استفاده شده در طراحی سایت استفاده کنید همینطور برای داشتن تبلیغی موفق باید بازدید مناسبی برای تبلیغات داشته باشید.
ایران تبلیغ فراینده پیچیده تبلیغات در گوگل را برای شما بسیار آسان می‌کند و به شما تضمین لازم را برای برند شدن می‌دهد و تا پایان کار در کنار شما خواهد بود. پس همین امروز اقدام نمایید تا از رقیبان خودتان عقب نیافتید.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۷
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی جهانگیر

من جهانگیر پچکم ، عاشق دنیای اینترنت. هدفم ارائه بهترین راهکارها برای بیشتر دیده شدن شما در این فضا هست. و سعی می کنم شما رو در رسیدن به هدف هاتون در اینترنت کمک کنم. با من همراه باشید.

همچنین ببینید

تبلیغات گوگل بهتر است یا سئو

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم مزایا و معایب هر دو روش سئو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال