اهمیت صفحه ۴۰۴ در سئو از زبان سایت ایران تبلیغ

اگر در وب سایتهای اینترنتی گشت و گذار کنید، گاهی پیش می آید که با یک علامت بزرگ یا کوچک و گاهی عجیب ۴۰۴ مواجه شوید. طراح سایت با این صفحه به شما اعلام می کند که صفحه مورد نظر یافت نشد. معمولا در انتهای صفحه ۴۰۴ لینک ورود به چند صفحه دیگر از وب سایت قرار داده می شود تا بتوانید به سایر بخش های وب سایت بروید و به حرکت خود ادامه دهید.

صفحه 404

 

اهمیت نا محسوس صفحه ۴۰۴

می توان گفت صفحه ۴۰۴ به خودی خود برای سئو هیچ اهمیتی ندارد! صفحه ۴۰۴ یک صفحه عادی مانند سایر صفحات وب سایت می باشد و نقش چندانی در سئو ندارد! صفحه ۴۰۴ اگر بخوبی ایجاد نشود، نتنها تاثیری بر روی سئو سایت ها ندارد، بلکه تاثیر مخربی خواهد داشت.

حال این سوال پیش می آید که اگر صفحه ی ۴۰۴ برای سئو اهمیت ندارد، چرا در منابع آموزش سئو، همواره به ایجاد صفحه ۴۰۴ اشاره شده است؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است:

این صفحه ی ۴۰۴ نیست که برای موتورهای جستجو اهمیت دارد، بلکه هدر ۴۰۴ (HTTP/1.1 404 Not Found) است که برای سئو و موتورهای جستجو از اهمیت ویژه برخودار است. به زبان ساده اگر هنگام نمایش یک صفحه، این هدر ارسال شود، موتور جستجو متوجه می شود که صفحه مورد نظر در سرور یافت نشده است و نباید آن صفحه را ایندکس کرد.

 

اشتباه بزرگ درباره ی صفحه ۴۰۴

اما متاسفانه بسیاری از طراحان و برنامه نویسان به این نکته توجه نمی کنند، و موقع طراحی صفحه ۴۰۴، از هدر ۴۰۴ استفاده نمی کنند و همین موضوع باعث می شود که موتور جستجو صفحه ۴۰۴ (صفحه ای که وجود خارجی ندارد) را ایندکس کند و در نتایج خود هم نمایش دهد ! در حال حاضر تعداد بسیار زیادی صفحه ۴۰۴ وجود دارد که در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو نمایش داده می شوند!

از آنجا که این هدر در وب سایت قابل رویت نیست، باید از افزونه ای مانند فایرباگ استفاده کنید تا بتوانید هدرها را مشاهده کنید.

 

جهت انجام انواع امور در زمینه ی وب و طراحی سایت و سئو و بهبود رتبه سایت به ما اعتماد کنید. جهت ثبت سفارش خود اینجا کلیک کنید.

ایران تبلیغ در خدمت شماست.

۱ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی امیرحسین احمدی

استان البرز امیرحسین احمدی هستم ، دانشجوی بیوشیمی و فارغ التحصیل از سمپاد. نویسنده ی سایت ایران تبلیغ و در زمینه ی طراحی سایت و سئو و علاقه مند به تبلیغات در زمینه های مختلف هستم. هدف ما قرار دادن اطلاعات خوب و مفید برای شما کاربران و بازدید کنندگان می باشد.

همچنین ببینید

10 نکته ساخت سایت برای جلب اعتماد کاربران سایت (قسمت 2)

۱۰ نکته طراحی وب سایت برای جلب اعتماد کاربران سایت (قسمت ۲)

۱۰ نکته طراحی وب سایت برای جلب اعتماد کاربران سایت نام مقاله ای است که امروز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *